Bazı şeyleri içten içe bilsek de daha fazla hissetmek isteriz. Mesela ailemizin bize ne kadar değer verdiğini… Tabii aynı beklentileri aileniz de size karşı hissediyor olabilir. Ailenize, onlara ne kadar değer verdiğinizi ve onları ne kadar önemsediğinizi göstererek bağlarınızı güçlendirmeniz mümkün. Peki, ailenize olan sevginizi belli etmek için yapabilecekleriniz nelerdir?

1. İyi Bir Dinleyici Olun

Aynı evi paylaşıp sürekli birlikte zaman geçirsek de aslında ailemizde yer alan herkes birbirinden farklı. İşteyken ya da okuldayken yaşananlar, hatta aynı olay için yaklaşımlar bile farklı olabiliyor. Bu nedenle aile bireylerinin birbirlerini dinlemesi, bir olay hakkındaki fikirlerini dile getirmesi hem bağı güçlendiren hem de oluşabilecek anlaşmazlıkları önleyen bir durum. Buna ek olarak eğer çocuğunuz varsa ev içerisinde alacağınız herhangi bir karar konusunda ona da söz hakkı tanımayı es geçmemelisiniz. Çocuğunuz bu sayede kendisini daha özel hissedecektir.

cocugunu-dinleyen-anne

2. Ailenize Zaman Ayırın

İş hayatının yoğun geçmesi nedeniyle iş çıkışında yapmak istediğiniz tek şey evinize gidip dinlenmek, kitap okumak, film izlemek ya da akıllı telefonunuz sayesinde arkadaş çevrenizin neler yaptığına göz atmak olabilir. Fakat bu isteğiniz, aileniz ile kurduğunuz ilişkinin sağlıksız bir hal almasına yol açabilir. Ailece izleyebileceğiniz bir film açıp izlemek, ailenizle kutu oyunları oynamak ya da küçük yürüyüşler yapmak, birlikte zaman geçirmenin keyifli yollarından sadece birkaçı. Ayrıca hafta sonu için gezilecek yerler listesi oluşturup birlikte yeni noktalar keşfetmek de güzel fikir.

3. Sevdiğinizi Söylemekten Çekinmeyin

Eşinize, annenize, babanıza ya da çocuklarınıza… Ailenizin üyelerine değer verdiğinizi göstermek istiyorsanız en kestirme araçlardan yararlanabilirsiniz: Kelimelerden! Onları ne kadar sevdiğinizi dile getirmek hem karşınızdakini hem de sizi iyi hissettirecektir.

cocuklarina-sarilan-baba

4. Her Durumda Yanlarında Olun

Her insan bazen hata yapabilir. Hatalı oldukları durumda bunu dile getirip onların yanında olarak sevdiklerinizin içerisinde bulunduğu durumdan daha kolay bir şekilde çıkmasına yardımcı olabilir ve kendilerini mutlu hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Onların her daim yanında olmak ve onlara destek vermeyi istemek en doğal hakkınız! İşte, bu isteğinizi Vakıf Emeklilik bireysel emeklilik planları, diğer sigorta ve tasarruf ürünleri sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. BES ile ailenizin geleceğini güvence altına almanız, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde fark ücretlerini ödemeden sevdiklerinizin özel hastane hizmetlerinden yararlanmalarını sağlamanız ya da Ferdi Kaza Sigortası sayesinde onları risklere karşı teminat altına almanız mümkün!

 

Yorum Yazın