Hayat; iyi sürprizlerle olduğu kadar kötü sürprizlerle de karşılaşmamıza neden olabiliyor. Beklenmedik durumlarla karşı karşıya kaldığınızda bir teminata sahip değilseniz hayat sizin için çok daha zor bir hâl alabiliyor. Peki, beklenmedik durumda hem kendinizi hem de ailenizi güvence altına almak için neler yapabilirsiniz? Hemen söyleyelim: Vakıf Emeklilik’in VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası, hayatta karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlara (kazalara) karşı sizi güvence altına alabilecek bir sigorta türü!

VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası sahibiyseniz poliçe kapsamında beklenmedik bir şekilde başınıza gelebilecek maluliyet (sürekli sakatlık) durumunda kendinizi güvence altına alırsınız. Kaza sonucu vefat etmeniz durumunda ise aileniz maddi-manevi tazminat ve eğitim destek tazminatı sayesinde güvence altında olur.

Vefat durumunda kanuni varisler ya da sigortalı tarafından belirtilen kişi veya kişilere 10 yıl boyunca maaş şeklinde tazminat ödemesi yapılır. Buna ek olarak sigortalının 25 yaş altındaki çocuğu için de 10 yıl boyunca yıllık eğitim destek tazminatı ödemesi gerçekleştirilir.

Hem sigortalının belirttiği aile bireylerine verilecek maddi ve manevi tazminat hem de 25 yaşını doldurmamış bir çocuğa verilecek eğitim destek tazminatı, toplu olarak alınabileceği gibi taksitler halinde de ödenebilir. Tazminat ödemelerinin nasıl yapılacağına sigortayı yaptırırken seçilen ödeme şekline sigorta sözleşmesinde yer verilmesi ise zorunlu bir durum. Eğer ödeme taksitli bir şekilde yapılacaksa ödenen taksit tutarı her yıl %10 artış gösterir. Ödeme peşin seçildiğinde ise tazminatın başlangıç toplam tutarına %20 indirim uygulanarak tek seferde belirtilen varislere verilir.

ve-ailem-ferdi-kaza-sigortasi-neleri-kapsar

VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası Hangi Avantajları Sunar?

Başınıza gelmesini hiç istemeyiz, ama diyelim ki bir kaza yaşadınız. Peki, bu kaza sonrasında maluliyet ya da vefat durumunda ne olacak? Endişelenmeyin ve gözünüz arkada kalmasın. VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası bunun için var!

 • Gelirin azalması nedeniyle kira, fatura, mutfak masrafları veya kişisel ihtiyaçlarda ve çocuğunuzun eğitim masraflarında destek gerekebilir. İşte, VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası da bu desteği ailenize vermekle yükümlüdür.
 • Ailenin ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapılabilir; toplu tazminat ya da aylık gelir olarak tazminat alınabilir.
 • Eğer VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası’ndan yararlanıyorsanız aylık brüt ücretinizin %15’ini ve asgari ücretin yıllık tutarını geçmeyecek şekilde ödemelerinizi gelir vergisinden düşebilirsiniz.

ve-ailem-ferdi-kaza-sigortasini-avantajlari-nedir

VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası’nın Teminatları

Vakıf Emeklilik’in kaza sigortaları ürünü olan VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası’nın iki paketi bulunur. Paketlerde yıllık toplam prim tutarı doğrultusunda teminatlar da farklılık gösterir. Vefat teminatı ile tam ve daimi maluliyet durumunda ödenen teminatlar tek seferde; maddi ve manevi tazminat ve eğitim destek tazminatı ise 10 yıl süresince her ay ödenir.

 1. Paket: Yıllık prim tutarı 217 TL. Vefat ve maluliyet durumunda 30.000 TL, eğitim destek ile maddi ve manevi tazminat 1.400 TL.
 2. Paket: Yıllık prim tutarı 434 TL. Vefat ve maluliyet durumunda 60.000 TL, eğitim destek ile maddi ve manevi tazminat 2.800 TL.

VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

Sizi ve ailenizi beklenmedik durumlara karşı güvence altına alan VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası’nın genel şartlarına bir göz atalım.

 • Sigortalıysanız lehtar olarak istediğiniz kişiyi belirleyebilirsiniz, fakat kaza sonrasında verilen eğitim destek tazminatı için sadece bir çocuğunuzu lehtar olarak seçebilirsiniz. Çocuğunuz yoksa da sigorta başlangıç fiyatı üzerinden 10 yıllık ödeme, belirttiğiniz kişilere tek seferde %20 indirim ile verilebilir. Ayrıca lehtar olarak belirlenen çocuğun 25 yaşını aşmamış olması da gerekir. Eğer çocuğunuz, tazminatı alırken 25 yaşını aşarsa bu durumda verilen son maaş üzerinden kalan yıllar hesaplanarak tek seferde çocuğunuza ödeme yapılır.
 • Sigortalı olabilmek için 18-65 yaş aralığında olmalısınız. Buna ek olarak sigortaya giriş yaşı ve sigorta süresi toplamı 66 yaşını geçmemeli. Örneğin VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası’nı 65 yaşında yaptırdıysanız bir sonraki sene 66 yaş sınırına ulaşacağınız için sigortanız yenilenmez.
 • Poliçe süresi 1 yıldır.
 • Prim ödeme şekli peşindir.
 • Prim ödemelerini dilerseniz kredi kartınız ile dilerseniz de bankomatlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

ve-ailem-ferdi-kaza-sigortasinin-sartlari-nelerdir

 • VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası’nda teminat bedeli değişikliğine bağlı olarak iki farklı paket vardır ve ödenmesi gereken bedel, sigortalı olmak isteyen kişinin meslek risk sınıfına göre değişiklik göstermez. Fakat aşağıda belirtilen ve benzer özellikleri gösteren meslek grupları, bilgilendirme yapılmasına gerek kalmaksızın, kaza sonucu tedavi masrafları teminatlarının (maluliyet) hiçbirinden yararlanamaz. Yani teminat alamaz ya da varislerine tazminat ödemesi yapılmaz.

* Marangoz, elektrikçi, pilot, dublör, korucu, inşaat işçisi, tornacı, demirci, mermerci, alüminyum doğramacı, karayolları işçisi, metal işçisi, madenci, asansör ustası,  dalgıç, balıkadam, kazancı, montajcı, cankurtaran, vinç operatörü, itfaiyeci, hostes, doğramacı, elektrik teknisyeni, demiryolu işçisi, maden işçisi, depo sorumlusu, profesyonel/lisanslı sporcu.

 • Vakıf Emeklilik’in bir ürünü olan VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası, sigortalının Türkiye’de ikâmet etmesi ve sigortalının iradesi dışında gelişen bir durum olduğunda tüm dünyada geçerlidir. Yani turist olarak gittiğiniz bir ülkede başınıza gelebilecek kazalar nedeniyle tazminat ödenmektedir. Fakat bazı ülkelerin istisna olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

* Ebola virüsü gibi sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilecek ülkeler ve terörist grupların ve saldırıların yoğun olduğu bölgeler, teminat kapsamı dışındadır. VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası teminatı dışında kalan ülkeler: Brundi, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Mısır, Eritre, Gine-Bissau, Fildişi Sahili, Libya, Gine Cumhuriyeti, Somali, Sudan, Güney Sudan, Tunus, Zimbabve, Belarus, Formar Yugoslavya, Moldova, Ukrayna, Rusya, Küba, Haiti, Amerika Birleşik Devletleri, Venezuela, Burma (Myanmar), Çin, Kuzey Kore, İran, Irak, Lübnan, Suriye, Yemen.

Yorum Yazın