“Aileniz için ne istersiniz?” diye sorsak kalpleri ısıtacak pek çok cevabı art arda sıralayacağınıza eminiz. Çünkü herkes, çoğunlukla “hayattaki en büyük varlığım” diye bahsettiği ailesi için en iyisini ister. Siz de ailesi için en iyisini isteyenlerden biriyseniz ve bu dileğinizi gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikli tavsiyemiz, iyi günlerin yanı sıra kötü günler için de ailenizi güvence altına almak olur. Neden mi? Açıklayalım.

Ailenizi düşünün… Eşinizle ya da ebeveynlerinizle geçirdiğiniz güzel günler veya çocuklarınızla geçirdiğiniz keyifli dakikalar, yüzünüzde bir tebessüm oluşmasına neden oluyor, değil mi? Evet, aklınıza aileniz geldiğinde içinizin mutlulukla dolması, yüzünüzde bir gülümseme belirmesi gayet normal. Fakat neredeyse hiç aklınıza gelmeyen, gelse bile düşünmek istemediğiniz kötü sürprizler de hayatın bir gerçeği. Bu gerçekten kaçmayıp ailenizin geleceğini teminat altına almaya ne dersiniz? Vakıf Emeklilik’in yeni ürünü VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası tam olarak bunu sağlıyor. Tam ve daimi maluliyet durumlarında sizi, vefat durumunda ise ailenizi güvence altına alan VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası sayesinde hayatta kötü sürprizlere karşı da önceden önlem alabilir ve zor durumlar karşısında kendinizi ve sevdiklerinizi daha güvende hissedebilirsiniz.

ve-ailem-ferdi-kaza-sigortasi-ile-ailenizi-koruyun

VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası, sigortalının iradesi dışında gerçekleşen kaza durumlarında hem sigortalıyı hem de ailesini korumak amacı ile oluşturulmuş bir sigorta türüdür. Kaza sonrasında sigortalıda oluşabilecek tam ve sürekli sakatlık durumunda sigorta sahibine, vefat durumunda ise sigortalının belirttiği kişilere ve bir çocuğuna teminat sağlar. VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası 2 paket olarak sunulur, sigortalı dilediğini seçebilir. Birinci pakette yıllık 217 TL, ikinci pakette ise yıllık 434 TL prim ödemesi ile sigortalı kazalara karşı kendisini ve ailesini güvence altına almış olur.

Şimdi, VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası teminatları hangi durumlarda veriliyor, maddeler halinde açıklayalım.

  • Kaza sonucu vefat durumunda sigortalının varislerine ya da belirttiği kişilere; birinci paket ile 30.000 TL, ikinci paket ile 60.000 TL vefat teminatı ödemesi tek seferde yapılır.
  • Ayrıca kaza sonucu vefat durumunda, belirtilen kişilere 10 yıl boyunca her ay birinci paket için 1.400 TL, ikinci paket için 2.800 TL aylık maddi ve manevi tazminat ödemesi yapılır. (Her yıl %10 artış uygulanır.)
  • Sigortalının belirttiği, 25 yaşına geçmemiş çocuğuna ise eğitim destek tazminatı olarak 10 yıl boyunca her ay; birinci paket için 1.400, ikinci paket için 2.800 TL ödeme yapılır. (Her yıl %10 artış uygulanır.)
  • Sigortalıda bir kaza sonucunda tam ve daimi maluliyeti oluşması durumunda ise sadece sigortalıya; birinci paket için 30.000 TL, ikinci paket için 60.000 TL ödeme tek seferde gerçekleştirilir.

Yani VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası ile yaşanabilecek tatsız durumları göz ardı etmezsiniz ve hiçbir zaman gözünüz arkada kalmaz. Böylece kendinizi ve sevdiklerinizi beklenmedik kazalara karşı güvence altına almış olursunuz!

ve-ailem-ferdi-kaza-sigortasi-nedir

Peki, günlük hayatta ne gibi durumları göz ardı ediyoruz? Bazılarını inceleyelim.

Ne Kadar Temkinli Olursanız Olun, Yolda Her Şey Sizin Kontrolünüzde Değil

Servisle işe giderken, özel aracınızla ailenizle gezmeye giderken ya da yaya olarak markete giderken… Siz ne kadar dikkatli olursanız olun kazalar çoğu zaman sizden kaynaklanmaz. Dikkatsiz bir sürücü, yoldaki buzlanma ya da yürürken başınıza bir şey düşmesi gibi durumlar da hayatta var! Örnek verdiğimiz durumlar ve akla gelmeyecek diğer kazalara karşı sakatlanma durumunda kendinizi, vefat durumunda geride kalan ailenizi güvence altına almak istiyorsanız VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası tam aradığınız ürün! Bu sayede maluliyet giderlerinizi karşılayabilir ya da vefat durumunda sevdiklerinizin ev kirası, mutfak masrafı gibi harcamalarını daha rahat karşılamasını veya çocuğunuzun iyi bir eğitim almasını sağlayabilirsiniz.

Hayatınızda Ev Kazaları Diye Bir Gerçek de Var

Kendinizi en rahat hissettiğiniz yerlerin başında gelen yaşam alanınız, yani eviniz de aslında kazalara açık bir ortam. Elektrik çarpması, yangın, çeşitli nedenlerle yaralanma ya da düşme nedeniyle oluşabilecek sakatlık, hatta vefat durumu bile evinizde görülebilir. Bir diğer deyişle kötü sürprizlerle karşılaşmanız için evden dışarı çıkmanıza gerek yok; kaza her yerde her an başınıza gelebilir. Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak ailenizin ve kendinizin geleceğini güvence altına almak ise yapabileceğiniz en doğru şey. Çünkü kaza geliyorum demiyor!

seyahatler-istediginiz-gibi-gitmeyebilir

Bazen Seyahatler Hayal Ettiğiniz Gibi Gerçekleşmeyebiliyor

Aylar öncesinden planladığınız ve heyecanla beklediğiniz seyahatinizin günü geldi çattı. Güzel bir seyahat hayal ediyor olabilirsiniz, ama tatilinizde kötü sürpriz olmayacak diye bir şey ne yazık ki yok. Bu nedenle her durumda dikkatli olmakta fayda var. İkâmet yeriniz Türkiye olduğu durumda yurt dışında tatilde olsanız bile -terör ve bulaşıcı hastalıkların yaygın olduğu bazı istisna ülkeler dışında- kötü bir sürpriz karşısında VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası’nın teminatlarından faydalanabilirsiniz. Başınıza kötü bir durum geldiğinde zorlukları aşmak için kaza sonucu tam ve daimi maluliyet teminatınızı alabilirsiniz. Buna ek olarak belirlediğiniz kişilerin hayatlarında oluşabilecek maddi zorlanmalar ve çocuğunuzun güzel bir geleceği olmasını sağlayacak eğitim için gerekli önlemleri de almış olursunuz!

Saydığımız ve sayamadığımız pek çok beklenmedik durum karşısında VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası en büyük güvenceniz! 2 farklı paket ile sunulan Vakıf Emeklilik’in yeni ürünü VE Ailem Ferdi Kaza Sigortası genel şartları ve diğer ferdi kaza sigortaları hakkında detaylı bilgi almak için “Vakıf Emeklilik Ferdi Kaza Sigortası Ürünlerimiz” sayfasına tıklayabilir ya da 0850 222 9 237 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Yorum Yazın