Dünya dönerken, günler geçerken her birimizin aklını en çok kurcalayan şey, gelecekte ne olacağı. Öyle ki bazı zamanlar ilerde ne olacağını düşünmekten güzel günlerin tadını bile çıkaramıyoruz. Ancak bildiğimiz bir gerçek var ki o da gelecekte bizi neyin beklediğini bilemeyeceğimiz. Her şeyi bilen bendeniz Bay Bilen bile bu konuda yetersizim. Ama şunu biliyorum: Rahat ve konforlu bir gelecek oluşturmak istiyorsak bunun temellerini bugünden atabiliriz. Nasıl diye soracak olursanız, cevabı bende.

Bu devirde yaşam standartlarından ödün vermeden geleceği güvence altına almak kulağa pek gerçekçi gelmiyor. Bunca masrafın arasında kenara biraz para ayırmak, hayal gibi. Ama Bireysel Emeklilik Sistemi ile şu fani dünyada, oradan buradan kısmadan, zevk aldığınız şeyleri yapmaya devam ederek tasarruf yapmak ve emekliliğinizin geleceği güne kadar para biriktirmek de mümkün.

“Olmaz olmaz deme hiç!”

İnanması güç ama BES’e her ay yatırdığınız 100 TL, hesabınızda kazandığı devlet katkısı ile 125 TL olarak birikiyor. Öncelikle siz kendi bütçenize uygun bir aylık ödeme planı yapıyorsunuz ya da Vakıf Emeklilik’in size sunduğu  Ritmik, Akustik ve Armonik ödeme planlarından birini . BES hesabınıza yatırdığınız aylık miktar, %25 devlet katkısıyla katlanarak büyüyor da büyüyor. 2017 yılının ilk 6 ayki asgari ücret rakamlarına göre maksimum devlet katkısı 4.941 TL* TL’dir. Üstelik BES’e katıldığınız günden emeklilik gününüze kadar paranızı çekmezseniz devlet katkısının tamamına hak kazanıyorsunuz.

Bu süreçte, daha az bir miktar ödemek istiyorsunuz ya da emeklilik gününüze kadar daha çok birikim yapmaya karar verdiniz; o zaman da yılda maksimum 4 defa plan değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik faizli ve faizsiz planlardan size uygun olanı seçme fırsatı da Vakıf Emeklilik’te! Emeklilik gününüz geldiğindeyse ister birikmiş paranızı tek seferde çekin, isterseniz de seçtiğiniz dönemlerde almayı tercih edebilirsiniz.

Başka neler var BES’te

Her şeyden önce Vakıf Emeklilik BES müşterilerini bekleyen Yaşam Kulüpleri var. Bu kulüplerde sağlık hizmetlerinden tutun, konut ve araç desteğine, sosyal aktivitelerden indirimli alışverişlere kadar sizi bekleyen pek çok fırsat var. Daha da önemlisi, bu fırsatlar sayesinde geleceğiniz için birikim yaparken içinde bulunduğumuz anları da doyasıya yaşıyorsunuz. Bunların yanı sıra Vakıf Emeklilik’in size sunduğu farklı Hayat Sigortası ve Ferdi Kaza Sigortası ürünlerini de incelemeye alabilirsiniz. Malum, hayat karşınıza tatsız sürprizler de çıkarabilir. Bunlar için de şimdiden geleceği garanti altına almalısınız; demedi demeyin! Unutmayın, yarının huzurunu ve rahatını bugün belirler.

 

Yorum Yazın