Bazen ödevlerini kendi başına yaptı ve sınavlarına tek çalıştı, bazen de sizden yardım istedi. Bazen siz ona “Haydi, kalk ödevini yap.” dediniz, bazen de bunu söylemenize gerek kalmadı; çünkü o çoktan masasına oturup derslerini yapmaya başlamıştı. Şimdi, çocuğunuz bir eğitim-öğretim dönemini daha geride bırakıyor. Yani; onun yeni döneme hazırlanmasını sağlamak ve motivasyonunu artırmak ve yoğun temposundan biraz uzaklaşmasına yardım etmek için güzel karne hediyeleri almanın tam zamanı! Şimdi, hem çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayabilecek hem de güzel vakit geçirmesine yardımcı olacak karne hediyesi fikirlerini paylaşmaya başlayalım.

1. Aktivite Alanları ve Tema Parklar Tam Enerjik Çocuklara Göre

“Karne hediyesi ne alabilirim?” diye düşündüğünüzü biliyoruz. Bu sene karne hediyelerinde bir değişime gidip ürün yerine ona güzel etkinlik biletleri verebilirsiniz. Mesela çocuğunuzu; çocuklar için yapılan drama atölyelerine, çocukların farklı meslekleri tanıyabilecekleri eğlence parklarına ya da çarpışan araba, dönen salıncaklar gibi çeşitli eğlence oyuncaklarının olduğu tema parklara götürebilirsiniz. Kesinlikle seveceklerinden şüpheniz olmasın! Tabii ki özellikle atölye çalışmaları için çocukların ilgisinin olduğu alanları tercih etmeniz gerektiğini hatırlatalım. Örneğin yemek yapmayı seven bir çocuğunuz varsa onu yemek atölyelerine götürebilirsiniz.

Aktivite ve tema parklar; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini mutlu edecek bir hediyedir fakat ilgi alanının yanı sıra çocuğunuzun yaşına uygun etkinlik ve alanları da seçmeye özen göstermeniz gerektiğini hatırlatalım.

lunaparkta-eglenen-aile

2. Sanat Tutkunları İçin Tiyatro ve Sinema En Güzel Hediye Seçeneklerinden

Sinema filmi seyretmek ya da tiyatro oyunu izlemek, yetişkinler gibi, hemen hemen her çocuğun da sevdiği bir şeydir. “Karne hediyesi ne olabilir?” diye düşünüyorsanız, karne hediyesi olarak çocuğunuzu sinema ya da tiyatroya götürebilirsiniz. Eğer çocuğunuz lise öğrencisi ise dilerseniz ona sinema ya da tiyatro üyelik kartları da alabilirsiniz.

3. Gezerken Keşfetmek İçin Müze Gezisi

Müze gezileri her zaman en iyi etkinlikler arasındadır. Çocuğunuza karne hediyesi olarak, yaşına uygun bir müzeden bilet satın alabilirsiniz. Çocuğunuzun yaşı küçükse bu hediye fikri, tatil döneminde ailece güzel vakit geçirebileceğiniz anlamına da gelir. Keşfetmeyi seven, yeni şeyler öğrenmek isteyen çocuklar için en güzel hediyeler arasında yer alan müze biletini, eğer çocuğunuz lise çağındaysa iki tane alabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun, müze gezisini en yakın arkadaşıyla yapmasını sağlayabilirsiniz.

karne-hediyesi-olarak-muze-gezisi

4. Uzun Dönemli Bir Hediye Vermek İsteyenlere: Kurs Üyeliği

Dans, müzik, tiyatro, resim… Çocuğunuzun sanatın farklı dallarına yeteneği olabilir ve siz de ebeveyn olarak bu yeteneğini geliştirmesini ve okul döneminin yorgunluğunu bu kabiliyeti sayesinde hafifletmesini isteyebilirsiniz. Özellikle çocuğunuza uzun dönemli bir hediye vermek istiyorsanız kesinlikle bütçenize uygun hobi kursları üyeliklerini tercih edebilirsiniz. Emin olun ki çocuğunuz da bu yeteneğini geliştirmek istiyorsa verdiğiniz hediye onun için de en güzel karne hediyesi olacaktır.

karne-hediyesi-olarak-muzik-kursu-uyeligi

5. Teknoloji Sevenlere: Oyun Konsolu veya Telefon

Kuşkunuz olmasın; sizin, karne hediyesi olarak ne alacağınızı düşündüğünüz kadar çocuğunuz da “Karne hediyesi ne istesem?” diye düşünüyor. Eğer çoğu çocuk gibi sizin çocuğunuz da karne hediyesi olarak bir teknolojik ürün istiyorsa ona ihtiyacı olan telefonu ya da çok istediği oyun konsolunu alabilirsiniz. Tabii ki bu hediyeyi alırken çocuğunuzun yaşını da değerlendirmelisiniz. Küçük yaştaki çocuklar için cep telefonu uygun bir hediye olmayabilir.

karne-hediyesi-olarak-oyun-konsolu

Şimdi Yaşam Kulüpleri’nin Avantajlarından Yararlanmanın Tam Zamanı

Eğer Vakıf Emeklilik BES müşterisi iseniz ve aylık 500 TL ve üzeri katkı payınızı düzenli olarak ödüyorsanız Yaşam Kulüpleri’nin çocuklarınız için sunduğu ayrıcalıklardan ve indirimli alışveriş fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Çocuklara yönelik eğlenceli etkinliklerden çocuk gelişim programlarına kadar pek çok çekici aktivite çocuklarınızı bekliyor! Eğer çocuğunuza cep telefonu gibi bir hediye almak istiyorsanız da anlaşmalı mağaza ve sitelerdeki size özel indirimlerden yararlanabilirsiniz. Yaşam Kulüpleri’nde size ve ailenize özel ayrıcalıklardan yararlanmak veya bilgi sahibi olmak için 0850 222 9 237’yi arayarak 4’ü tuşlayabilirsiniz.

*Yaşam Kulüpleri’nden yararlanabilmek için son 12 aya ait ödenmemiş katkı payınızın olmaması ve ayrıca minimum ödeme tutarınızın 180 TL ve üstünde olması gerekmektedir. Ödenen katkı payı tutarına göre kulüpler farklılık göstermektedir.

Çocuğunuzun Eğitim Güvencesi En Özel Hediye

Çocuğunuz henüz tam olarak farkında olmasa da aslında ona verebileceğiniz en anlamlı ve güzel hediye eğitimini güvence altına almaktır. Çocuklarınızın okuldaki eğitimine kesintisiz bir şekilde devam edebilmesi, onların geleceği üzerinde büyük bir öneme sahiptir. İşte, Vakıf Emeklilik’in sunduğu Kesintisiz Eğitim Sigortası (KEP) de hayatın kötü sürprizleriyle karşılaşsanız bile çocuğunuzun eğitimine devam etmesini sağlayabilmek için maddi destek sağlar. Vefatınız durumunda çocuğunuzun eğitiminin yarıda kalmaması için hemen, uzun süreli bir hayat sigortası olan KEP’e başvurabilirsiniz. Hatta dilerseniz kendi çocuğunuz olmasa bile eğitim masraflarını üstlenmek istediğiniz bir çocuk için KEP yaptırabilirsiniz.

Her yaştan öğrenciye en güzel karne hediyelerinden biri olacak KEP hakkında detaylı bilgi almak ve başvurmak için tıklayın.

 

Yorum Yazın