Sizi heyecanlandıran yeni bir düzen, yepyeni bir yuva… Evet, evleneceğiniz günün ardından karşılaşacaklarınızın başında bunlar geliyor. Peki ya evlilik öncesi? Söz, nişan, düğün, balayı gibi evlilik süreci aşamaları, çoğu çift gibi sizi de korkutuyor olabilir. Her şeyin kusursuz olması için yapılan hazırlıkların hissettirebileceği beden yorgunluğunun yanında harcamalardan dolayı maddi olarak da zorlanabilirsiniz. Peki, maddi olarak zorlanmanızı engellemek ve evlilik hazırlıkları yaparken tasarruf edebilmek için neler yapabilirsiniz? Evlenmeye hazırlananlar; bu yazı sizin için!

Yapmak İstediklerinizi ve Bütçenizi Belirleyin

Evlenirken sadece nikah töreni mi düzenleyeceksiniz, yoksa düğün de yapmak istiyor musunuz; hangi ayda evlenmeyi planlıyorsunuz? Bu gibi sorulara vereceğiniz cevaplar, size yol haritası olacak bir liste oluşturmanıza yardımcı olur. Tüm hazırlıklar için ayıracağınız yaklaşık tutarı da küçük bir piyasa araştırmasının ardından belirleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz liste sayesinde bir üst sınır belirlemiş olur ve bu limiti geçmeyecek şekilde hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

İhtiyacınızdan Fazlasını Almayın

Yeni bir ev kuruyorsunuz ve ihtiyaçlarınız oldukça fazla. Bu dönemde aile büyüklerinin yönlendirmesiyle ihtiyacınız olmayan ürünleri de alabilme potansiyeli oldukça fazla. Bu da evlilik için ayırdığınız bütçeyi sarsabilir. İhtiyaçlarınızı belirleyerek ve bu konuda kararlı olarak tasarruf yapabilirsiniz.

İndirimlerden Yararlanın

Mobilya, beyaz eşya ya da diğer ihtiyaçlarınız… Bu ihtiyaçları kampanya dönemlerinde alarak yüksek oranda tasarruf edebilirsiniz. Bunun yanı sıra düğün günü kuaför masrafının da harcamalar içindeki önemli kalemlerden biri olduğunu belirtelim. Vakıf Emeklilik Yaşam Kulüpleri tarafından sunulan VIP Hizmetler sayesinde anlaşmalı kuaför ve güzellik salonlarında indirimlerden yararlanarak tasarruf miktarını artırabilirsiniz.

Erken Hareket Edin

Düğün yapmayı planladığınız mekânı erkenden tutup balayı için uçak biletlerinizi ve konaklayacağınız otel rezervasyonlarını erkenden yaparak evlilik aşamasında tasarruf etmeniz mümkün. Eğer Türkiye’de ya da Avrupa’da balayı yapmayı planlıyorsanız Vakıf Emeklilik Yaşam Kulüplerinin Elit ya da Elit Plus kulüplerinde bulunan VIP Hizmetlerin anlaşmalı olduğu otel ya da butik otellerin indirimli olduğunu ve konuda size yardımcı olabileceğini unutmayın!

 

Yorum Yazın