Hobi kursları ile ilgili, emekli olan yaşlıların (!) birbirleriyle sosyalleştikleri ve sıkılmamak için çeşitli aktiviteler yaptıkları yerler şeklinde bir düşünce var. Öncelikle şunu söyleyelim: Yaşlı ya da genç, emekli ya da değil insanların sıkılmamaları ve hayatlarını güzelleştirmeleri için çaba göstermesi harika bir şey. Fakat hobi kulüpleri sadece “yaşlı işi” aktivitelerden ibaret değil. Vakıf Emeklilik’in BES katılımcılarına hayatlarının her alanında avantajlı hizmetler sunduğu Elit ve Elit Plus Yaşam Kulüpleri’nde herkese göre hobi kursu var örneğin. Bu kursların detaylarına geçmeden hobi nedir? neden faydalıdır? insanlara ne katar? bunlardan bahsedelim. 

Zorunlulukların Olmadığı Bir Dünya Düşünün 

İşte o dünyanın adı hobi dünyası. Yapılması zorunlu olmayan, keyif, zevk ve mutluluk veren işler olan hobiler, hayata gökkuşağından daha fazla renk katar. Peki bu katkıyı nasıl sağlarlar, hobilerin faydaları neler?

Zamanınızı Başkaları İçin Değil; Kendiniz İçin Harcarsınız

Aslında harcamak da değil bu, değerlendirmek. Çünkü size keyif veren uğraşları yaptığınızda kendi zevkiniz, kendi istekleriniz için bir şeyler yapmış olursunuz. Bu da kendinize değer vermeniz bakımından çok önemli bir şey.

Sosyalleşmek Herkesin İhtiyacı 

Yalnız başınıza yapacağınız hobi çeşitleri olduğu gibi hobi kulüplerine giderek sizinle ortak zevklere sahip insanlarla tanışırsınız. Sadece acıları değil; mutlulukları ve keyifli anları paylaşmak da insanların birbirleriyle olan bağlarını kuvvetlendirir. Üstelik bu, sadece özel değil; iş hayatınızda da insanlarla kurduğunuz iletişimi güçlendirir.

Zihinsel Arınma İçin Birebir 

İş temposu ya da günlük hayatın koşturmacası yüzünden neredeyse tüm sağlık sorunlarının kaynağı olarak stres gösteriliyor. Hobiler sayesinde stresten, zihinsel yorgunluktan arınır, adeta şarj olursunuz.

Hobi Kursları Yaşlıların Zaman Geçirdiği Aktivitelerden İbaret Değildir!

Yaratıcılığı Hayatınıza Davet Edersiniz 

Resim kursu, aşçılık kursu, fotoğrafçılık kursu veya daha farklı bir hobi kursuna katılarak farklı bakış açıları edinir, el becerilerinizi, zihinsel performansınızı geliştirir, yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Monoton bir hayat insanı boğar ve yorar. Bir şeyler ürettiğiniz zaman kendinizi daha özgüvenli ve mutlu hissedersiniz.

Vakıf Emeklilik’in Hobi Kulüpleri’nde Neler Var?

Bireysel emeklilik için Vakıf Emeklilik’i tercih eden Elit ve Elit Plus Kulüp üyeleri, hayatına değer katacak hobilerden indirimli bir şekilde faydalanabiliyor. Vakıf Emeklilik’te sizin ilginizi çekecek hobiler neler olabilir, inceleyin:

  • Eğitim: Yabancı Dil Kursları, Pastacılık Kursu vb,
  • Sanat: El Sanatları, Ebru Kursu, Dans Kursu vb,
  • Spor: Fitness, Okçuluk, Yoga vb,
  • Sosyal Aktivite: Bilgi ve rezervasyon hizmeti kapsamında Gezi ve Seyahat, Sinema, ATV Turu, Helikopter Turu.

Hayatınızı dolu dolu, keyif alarak yaşamak için hiçbir fırsatı kaçırmayın. Unutmayın; hep başkaları ya da zorunluluklar için yaşamak neredeyse boşa geçirilmiş bir hayattır.

Yorum Yazın