Merhaba, hayatınızdan memnun musunuz?

Bu çok genel bir soru değil mi? Kimin hayatı tam da istediği gibi ki? Peki, bir de şöyle sorayım: Hayatınızda memnun olduğunuz şeyler neler?

Bu sorunun cevabı ailem, işim, maaşım, yeni aldığım canım tabletim, bana “Götür beni gittiğin yere.” demek isteyen ama konuşma becerisine sahip olmadığı için diyemeyen sevgili arabam gibi çok çeşitli olabilir. Her ne olursa olsun size memnuniyet hissini veren şey şudur: Tatmin olma duygusu. Sizi tatmin eden, beklentilerinize en yakın şekilde gerçekleşen şeyler size mutluluk verir. Kaliteli yaşam nedir peki? İşte bu tatmin olma ve mutluluk duygusudur.

Neye Göre, Kime Göre Kaliteli Yaşam?

Herkesin beklentileri ve kıstasları farklı. Kimisi için kaliteli yaşamak için illa çok para lazımken kimisi hobilerini gerçekleştirip sevdikleri ile birlikte yaşadığı sürece hayatını kaliteli olarak tanımlayabilir. Peki, ben neden kaliteli yaşam için önerilerde bulunmak istedim ve herkesin beklentileri farklıyken bunu yapabileceğimi nasıl düşündüm? Benim adım Bay Bilen, biliyorum da konuşuyorum:

Hepimizin Ortak Özelliği: İnsan Olmak

kaliteli-yasam-sizin-de-hakkiniz2

Biz insanlar yukarıda da bahsettiğim gibi sürekli tatmin olmayı bekleriz. Bu tatmini sağlayan temel şey ise bugünü isteklerimize en yakın şekilde yaşarken gelecekle ilgili endişe ve korku hissetmemektir. Evet, bir de işin gelecek boyutu var. “Hadi bugün yaşadım bitti.” diye bir şey yok. Gün 24 saat. Hayatınızda ne 24 saatler, nasıl da hızlıca bitti gitti bugüne dek!

Şimdi hem bugünü istediklerinizi yaparak, kendinize ve hayatınıza iyi bakarak hem de geleceğinizi güvence altına alarak nasıl “kaliteli” yaşayabilirsiniz, ona geleyim.

Hayatınızın Her Anında Kendiniz İçin Yapabileceğiniz Daha Fazla Şey Var

Vakıf Emeklilik’in Bireysel Emeklilik müşterisi olarak 180 TL ve üzeri ödeme yaptığınızda ve açık vadeniz bulunmadığında (ödenmemiş katkı payınız) Yaşam Kulüpleri’nin birçok fırsatından faydalanabiliyorsunuz. Bireysel Emeklilikle bugün hayatınızda sıkıntıya girmeden geleceğiniz için birikim yaparken, Yaşam Kulüpleri ile sağlık, alışveriş, hobi, spor gibi pek çok hizmetleri ücretsiz veya indirimli olarak alabiliyorsunuz. Yani hem gelecek hem de bugün için yaşam kalitenizi yükseltebiliyorsunuz. Daha fazla kalite, daha fazla mutluluk.

Peki, Yaşam Kulüpleri Bunu Nasıl Sağlıyor?

kaliteli-yasam-sizin-de-hakkiniz3

Ne demiştik, kaliteli yaşam nasıl olur, mutlu ve tatmin olmanızla mümkün olur. Bu koşulları sağlayan şeyler neler? En başta sağlık. Yaşam Kulüpleri’nde diş sağlığından check-up’a, sağlıklı beslenmeden psikolojik desteğe, en iyi hastanelerden ve doktorlardan ücretsiz veya indirimli olarak hizmet alabiliyorsunuz.

Başka neler gerekli? Hayattan keyif almanız gerekli. Zorunlu olarak yaptığınız işler zamanınızın çoğunu alıyor, kendinize zaman ayıramadığınız için istediğiniz aktiviteleri yapamıyorsunuz değil mi? Peki, kendinize kalan kısıtlı zamanlarda yaptıklarınızı gözden geçirdiniz mi? Neden fotoğraf çekmeyesiniz, resim yapmayasınız ya da dans etmeyesiniz? Yaşam Kulüplerinde bunların hepsi, BES müşterisi olduğunuz takdirde ücretsiz veya indirimli olarak size sunuluyor. Ayrıca tiyatro ve konser gibi etkinlikler için sizin yerinize rezervasyon yapan, bu etkinliklerin tarihlerini takip eden Kişisel Çözüm Danışmanı da size her an yardımcı olmaya hazır.

Spor? Hem bedeni hem de ruhu zinde tutan yogadan pilatese, yelkenden, eskrime, okçuluktan, sörfe kadar pek çok spor aktivitesini de yine Elit & Elit Plus kulübüne katılarak yapabilirsiniz.

Bazıları oturduğu yerden, kendisi için hiçbir girişimde bulunmadan “Hayat çok kötü.” der durur. Ben de onlara şunu soruyorum: Hayatını iyileştirmek için sen ne yapıyorsun?

Yazar

Yorum Yazın