Yaz mevsiminde güneşin tadını çıkarmak güzel gelse de D vitaminini vücudumuza bol bol depolasak da güneşin cildimize olumsuz etkileri olabiliyor. Bu etkileri yok etmek ve cildimizin sağlığına yeniden kavuşması için ise yaz sonrası cilt bakımı şart.

Güneş, Ciltte Nasıl Bir Etki Bırakıyor?

Bronzlaşmak tatilin olmazsa olmazı olarak görülüyor. Hatta bu nedenle güneş koruyucu kremler yerine koruma oranı daha az olan ve bronzlaşmaya yardımcı olacak losyonları tercih ediyorsunuz. Fakat güneşe fazla oranda maruz kalmak; derinin kalınlaşmasına, nemini kaybetmesine ve bazı durumlarda ciltte lekelenmelere neden olabiliyor. Tüm bu etkileri yok etmek için ise bol bol su içmek ve tabii ki cilt bakımına önem vermek gerekiyor.

İlk Adım: Ölü Derilerinizden Kurtulmak

Bronzlaşmak, cildinizde ölü derilerin oluşmasına yol açabilir. Peeling yaparak cildinizi ölü derilerden arındırabilir ve yaz sonrasında yeniden sağlıklı bir cilde kavuşmak için atmanız gereken ilk adımı atabilirsiniz. Peeling yapmak için kozmetik ve cilt bakım markalarının ürünlerini kullanabileceğiniz gibi birer tatlı kaşığı zeytinyağı ve toz şekeri karıştırıp cildinize masaj yaparak uyguladıktan sonra ılık su ile yıkarak ölü derilerinizden kurtulabilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirin

Güneşin cildinizdeki nem oranını azaltıcı bir etkisi olduğundan bahsetmiştik. Hele bir de yaz aylarında sıvı tüketimine dikkat etmemiş, aksatmışsanız cildinizin ne kadar kuruduğunu tahmin bile edemiyoruz. Acil bir bakım yapmanız şart! Peeling yapıp cildinizi ölü derilerden arındırdıktan sonra kremlerden ve maskelerden yardım alarak cildinizi nemlendirebilirsiniz.

SPA ile Vücudunuzu Yenileyin

Zihninizi rahatlatacak müzikler, aromatik yağların nefis kokuları ve böyle bir ortamda vücudunuzu yenileme imkânı… İşte SPA size bunu sağlıyor. Cildinize ihtiyacı olan bakımı sağlamanın yanında vücudunuzu rahatlatan SPA, sonbahara hazırlanmak için kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir bakım türü. Vakıf Emeklilik Elit Kulüp ve Elit Plus Kulüp sunduğu VIP Hizmetler ile SPA, masaj ve cilt bakımı için anlaşmalı güzellik merkezlerinde size fiyat avantajları sağlıyor. Sonbaharın tadını çıkarmak için kendinizi yenilemeyi unutmayın!

 

Yorum Yazın