Yarının ne getireceği belli olmuyor. İşte, tam da bu nedenle tedbirli olmak büyük önem taşıyor. Ferdi Kaza Sigortası sayesinde kötü günlerinizi daha az hasarla atlatabilir ve hem kendinizi hem de sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz. Nasıl mı? Anlatalım.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Önceden bilinmeyen ya da planlanmayan bir kaza durumunda, kişiyi veya hak sahiplerini genel kapsamlar doğrultusunda güvence altına alan sigorta türüne Ferdi Kaza Sigortası denir. Bu sigorta türünün teminatları içerisinde maluliyet, vefat ve tedavi masrafları bulunur.

Vakıf Emeklilik Ferdi Kaza Sigortası ürünleri; Olmaz Deme Olur, Hep Destek, Sağlığım Yerinde, VIP ve Her Şeye Hazırım olmak üzere 5 adettir. Her sigortanın teminatı farklı olduğundan, seçeceğiniz sigorta türünde hangi durumlarda kendinizi teminat altına almak istediğinize karar vermelisiniz. Peki, Ferdi Kaza Sigortası’na neden ihtiyacınız var?

Kaza ‘Geliyorum’ Demiyor

Dediğimiz gibi yarın başımıza ne geleceğini ve dolayısıyla kazanın ne zaman, hangi şartlar altında meydana gelebileceğini bilmiyoruz. Bu nedenle Ferdi Kaza Sigortası, başınıza gelebilecek kötü anlarda sizin maddi olarak en büyük yardımcınız oluyor. Örneğin Olmaz Deme Olur Ferdi Kaza Sigortası sayesinde kaza nedeniyle oluşan sakatlıklar ya da yaralanmalara karşı poliçede belirtilen teminat doğrultusunda maddi destek alabiliyorsunuz. Hep Destek Ferdi Kaza Sigortası ise bu teminatlara ek olarak yanık ve kırık durumlarında da size destek sağlayabiliyor. Yani Ferdi Kaza Sigortası sayesinde kazaların maddi zararlarını minimuma indirebiliyorsunuz.

İnsan Her Daim Yanında Olacak Birini Arıyor

Nasıl ki herhangi bir olay karşısında duyduğunuz mutluluğu yakınlarınızla paylaşarak çoğaltıyorsanız kötü günlerinizde de yanınızda birilerinin olmasını diliyor ve hislerinizi bu sayede hafifletmek istiyorsunuz. İşte, Vakıf Emeklilik Ferdi Kaza Sigortası tam da bunun için var! Buna ek olarak bazı Ferdi Kaza Sigortası türleri kaza dışında pek çok anınızda da sizi yalnız bırakmıyor. Örneğin Sağlığım Yerinde Ferdi Kaza Sigortası, sadece maluliyet gibi durumlarda değil; medikal asistans, diş sağlığı ya da sağlıklı beslenme gibi ek faydalarla teminat süresince ihtiyacınız olduğu her an yanınızda oluyor!

Gözünüz Arkada Kalmasın

Umarız yaptıracağınız Ferdi Kaza Sigortası’ndan yararlanmak durumunda kalmaz, gelecek günlerinizi kazadan uzak geçirirsiniz ve bu sigorta sizin için sadece bir tedbir olarak kalır. Maluliyet gibi durumlarda, poliçe kapsamı doğrultusunda yanınızda olduğumuzu söylemiştik. Peki, vefat durumunda? Eğer bir kaza nedeniyle vefat gerçekleşirse poliçenizin teminatı doğrultusunda hukuki mirasçınıza ödeme yapılır. Gözünüz arkada kalmasın!

Zor durumda olduğunuz anlarda ne yapacağınızı düşünmeyin diye Vakıf Emeklilik Ferdi Kaza Sigortası var!

 

Yorum Yazın